DNI ORCHIDEI 2015

Salon Orchidei zaprasza serdecznie na wystawę i kiermasz storczyków DNI ORCHIDEI 2015, która odbędzie się w dniach 11 – 14 czerwca 2015 roku (czwartek, piątek, sobota, niedziela) w godz. 10:00 – 20:00.
Miejsce wystawy: Łódź, ul. Antoniego Książka 8a - w naszej szklarni w siedzibie firmy.

W programie:
- oryginalne ekspozycje kilkuset gatunków i odmian storczyków
- kiermasz storczyków i akcesoriów do ich uprawy
- porady ogrodnicze
- prelekcje i warsztaty
- ognisko integracyjne

Prelekcje i warsztaty:
W trakcie trwania wystawy odbędą się warsztaty na temat przesadzania storczyków i ich pielęgnacji w warunkach domowych. Zajęcia odbędą się każdego dnia o godz. 12:00-tej oraz w czwartek i piątek o godz. 17:00-tej i prowadził je będzie dr Piotr Łuchniak (Salon Orchidei). W sobotę o godz. 17:00-tej warsztaty poprowadzi Julian Krol – Członek Honorowy PTMS. W niedzielę o godz. 17:00-tej odbędzie się prelekcja „Storczyki z rodzajów Vanda i Phalaenopsis i ich uprawa w warunkach domowych”, którą z kolei poprowadzi Laura Barylska (PTMS).

Ognisko integracyjne:
W sobotę 13 czerwca o godz. 18:00-tej odbędzie się ognisko integracyjne z kiełbaskami i nie tylko, na które zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków. Uczestnictwo w ognisku prosimy potwierdzić e-mailem (info@salonorchidei.pl) lub telefonicznie (tel. 887 134 666) do końca kwietnia 2015 roku, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

Dla osób z po za Łodzi, które chciałyby zostać na noc podczas DNI ORCHIDEI 2015 proponujemy noclegi w Lesie Łagiewnickim. Las Łagiewnicki jest atrakcyjnym i największym kompleksem leśnym znajdującym się w granicach miasta w Europie, położonym tylko 4,5 km od miejsca wystawy:
- Ośrodek Wypoczynkowo – Hotelowy „PRZĄŚNICZKA” http://www.przasniczka.eu/ - 50 zł. od osoby, kontakt tel. 42 659 74 44 na hasło: DNI ORCHIDEI 2015
- Hotelowy Kompleks Leśny „ARTURÓWEK” http://www.arturowek.eu - 50-75 zł. od osoby, kontakt e-mail: arturowek@onet.eu
- Hotel DARIA http://www.hoteldaria.oit.pl/ - 100 zł, kontakt e-mail: hoteldaria@oit.pl
Miejsca te oddalone są od siebie w odległości około 100 metrów. Rezerwacji dokonać można bezpośrednio pod wymienionymi kontaktami najlepiej do 15 kwietnia 2015 roku.

Przed wystawą w miesiącu maju będzie możliwość składania zamówień na storczyki z kilku specjalnie przygotowanych ofert. O dokładnych szczegółach, warunkach i terminach zamówień poinformujemy na naszej stronie http://www.salonorchidei.pl/.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków!
Marcin Kaczmarski
Salon Orchidei